AURIGA SYSTEMS

DATA SECURITY, CORPORATE FINANCE, ICT SOLUTIONS, BUSINESS RECOVERY, OUTSOURCING, THREAT ANALYSIS

Útok na bankovní účty Blog

V poslední době se stále častěji objevují viry, resp. jiné phishingové útoky, které vás mohou vyzývat k zadání přihlašovacích údajů za účelem jejich ověření bankou, instalaci „bezpečnostního“ softwaru v průběhu přihlašování do internetového bankovnictví apod. Na tomto místě je třeba zdůraznit, že žádná banka své klienty k instalaci jakéhokoliv softwaru tímto způsobem nevyzývá. Stejně tak žádný klient by neměl sdělovat ani vkládat svoje přihlašovací údaje do jakékoli jiné aplikace než-li je oficiální portál internetového bankovnictví jeho banky. Obvykle jde o promyšlený útok, který lze odhalit pouze maximální pozorností uživatele a podle některých možných průvodních znaků jako je použití nedokonalé češtiny, gramatických chyb v textu, podezřelých okolností apod.

Vždy proto dodržujte následující bezpečnostní zásady:
1. Chraňte si své přihlašovací údaje do internetového bankovnictví jako PIN platební karty – nikomu je neposkytujte a vyplňujte údaje pouze na oficiálních přihlašovacích stránkách banky nebo na platební bráně, na kterou se dostanete sami z ověřeného eShopu.
2. SMS potvrzovací klíč, který většina bank zasílá, nikomu nepřeposílejte.
3. I váš profil na sociální síti nebo e-mail může být kompromitován a data zneužita proti vašim blízkým. Používejte proto dostatečně silná hesla kombinující malá a velká písmena, čísla a příp. speciální znaky.
4. Heslo do internetového bankovnictví nepoužívejte nikde jinde a rozhodně ne pro přihlášení do Facebooku.
5. Nainstalujte si aktuální antivirový a antispamový systém a poraďte se s odborníky jak silně zabezpečit svoje zařízení.
6. Do chytrého telefonu stahujte aplikace pouze z oficiálních obchodů předinstalovaných výrobcem. Nikdy neinstalujte aplikace vyžadující přístup k vašim SMS zprávám.
7. Buďte opatrní při zadávání PINu v bankomatu, aby jej nikdo nezjistil a následně nezneužil.
8. Zabezpečte svoje e-maily osvědčeným antivirovým a antispamovým programem.

Pro více informací nás kontaktujte na obchod@aurigasystems.cz

Partnerské weby: firemnifinance.cz TOPlist