AURIGA SYSTEMS

DATA SECURITY, CORPORATE FINANCE, ICT SOLUTIONS, BUSINESS RECOVERY, OUTSOURCING, THREAT ANALYSIS

Řízení přístupu a bezpečná autentizace

Základem každého bezpečnostního řešení je ověření identity uživatele, který přistupuje k chráněným datům a informacím. Tento proces se nazývá „autentizace“ a obvykle se uživatel autentizuje přiděleným unikátním uživatelským jménem a heslem. Tento způsob autentizace je sice velice jednoduchý, avšak z hlediska bezpečnosti často nevyhovující, jelikož použité přihlašovací údaje jsou snadno odhadnutelné anebo prolomitelné metodou slovníkových útoků či tzv. „hrubou silou“. Rizikem tohoto řešení autentizace je také sám uživatel, který si často zvolené heslo nepamatuje anebo si jej poznačí na relativně přístupné místo (monitor, klávesnice, …). Řešením je proto implementace tzv. vícefaktorové (bezpečné) autentizace založené na použití čipové karty, USB tokenu nebo tzv. jednorázovém heslu (One Time Password) generovaným prostřednictvím HW kalkulátoru, SmartPhone, PC nebo zasílaného na mobil uživatele prostřednictvím SMS.

Ve standardním portfoliu společnosti Auriga Systems najdete řešení od společností ESET, McAfee, SecurEnvoy, SafeNet a další.

Auriga Systems - Řešení

Vaše potřeby: naše řešení

V případě zájmu o další informace k poskytovaným řešením neváhejte kontaktovat naše obchodní oddělení na adrese obchod@aurigasystems.cz

Partnerské weby: firemnifinance.cz TOPlist