AURIGA SYSTEMS

DATA SECURITY, CORPORATE FINANCE, ICT SOLUTIONS, BUSINESS RECOVERY, OUTSOURCING, THREAT ANALYSIS

Data Loss Prevention, šifrování dat

De facto každá organizace disponuje daty, která musí nějakým způsobem chránit. V rámci této ochrany dat se většinou implementuje řada systémů, které sledují a popřípadě blokují datové toky tak, aby minimalizovaly riziko úniku dat a to jak úmyslného, tak nechtěného. Těmto systémům se někdy říká DLP – Data Loss Prevention.

Typy DLP systémů

DLP systémy se v zásadě dělí na dvě základní kategorie: síťová DLP (network DLP) a DLP koncových bodů (host based DLP).

Síťová DLP

Často jsou označována jako gateway based a obvykle představují dedikované síťové zařízení instalované na perimetru podnikové sítě u připojení do internetu. Tato zařízení provádějí analýzu procházející komunikace a vyhledávají transakce přenášející klasifikované informace. Typicky sledovanou komunikací jsou e-mail, přenos FTP, HTTP a HTTPS.

DLP koncových bodů

Tyto systémy představují klienty běžící na koncových stanicích – počítačích a serverech. DLP systémy na koncových bodech, stejně jako síťové DLP systémy, kontrolují komunikaci mezi interními skupinami uživatelů a mezi interními a externími subjekty. Mohou kontrolovat e-mailovou komunikaci, instant messaging, přístup na fyzická zařízení (například externí disky, CD-DVD mechaniky, flash disky, mobilní komunikační zařízení a přehrávače médií s vlastní pamětí) stejně jako kontrolovat fyzické komunikační porty koncových stanic. Řešení DLP systémů a šifrování dat řešíme primárně prostřednictvím produktů McAfee, Symantec, TrustPort, Safetica, SODAT SW, Kaspersky…)

 

Auriga Systems - Řešení

Vaše potřeby: naše řešení

V případě zájmu o další informace k poskytovaným řešením neváhejte kontaktovat naše obchodní oddělení na adrese obchod@aurigasystems.cz

Partnerské weby: firemnifinance.cz TOPlist